Vyhľadávanie

Cviky

Mnoho nováčikov robí tú chybu že cvičí len prsia a biceps. Chcú mať ruky ako gorila ale zabúdajú na ostatné, dôležitejšie partie ako napríklad nohy, chrbát a pod. Ďalšia vec je že pokiaľ už chcete mať ruky jak gorila zabudnite na trápenie bicepsu, ide o jeden z najmenších svalov v tele. Pre mohutné ruky je oveľa lepšie miesto bicepsu trápiť triceps ktorý tvorí asi 2/3 hrúbky ruky.

Avšak oveľa dôležitejšie ako ruky sú cviky zamerané na veľké svalové partie (prsia, stehná, chrbát), ktoré patria k základným cvikom. Tieto cviky by mali byť nosnou kostrou Vášho tréningového plánu. K veľkým partiám potom môžte pridať aj nejaké doplnkové cviky na menšie partie (biceps, triceps, ramená, lýtka). Brucho môžte cvičiť ľubovoľne 2–4 krát do týždňa. 

Základné cviky

Základné cviky sú cviky, ktoré by v žiadnom prípade nemali chýbať vo vašom tréningovom pláne. Ide o cviky ako: Drep (angl. Squat), Mŕtvy ťah (angl. Deadlift) a Tlak na lavičke (angl. Bench press). Ďalej by bolo veľmi vhodné zaradiť aj zhyby na hrazde (resp. ak sa nedokážete zdvihnúť môžete použiť sťahovanie hornej kladky ku hrudníku ako alternatívu) a taktiež aj príťahy v predklone.