Vyhľadávanie

Chcete začať s Bodybuildingom no neviete "ako na to?"

V prvom rade je potrebné si uvedomiť že stať sa "bodybuilderom" nejde zo dňa na deň. Mnoho nováčikov stráca odhodlanie keď nebadá žiadny výsledok po mesiaci cvičenia. Bodybuilding nie je krátkodobá ale dlhodobá záležitosť. Bodybuilderi sa zdokonaľujú celý život. Preto ak sa rozhodujete začať, poriadne svoje rozhodnutie zvážte, pretože je možné že sa bodyuilding stane vaším celoživotným koníčkom.

Poďme ale k sľúbeným tipom.

Prvým a najdôležitejším faktorom pri naberaní svalovej hmoty je kvalitná strava. Zabudnite na párky, salónky a iné neresti. Tu nie je miesto pre kompromisy. Ak nedodržíte správnu a dostatočnú stravu, výrazne spomalíte efekt naberania hmoty. A to predsa nechcete. 

Druhá taktiež dôležitá zásada sú tréningy. Čím tvrdšie tým lepšie. Darmo budete jesť kvalitne, keď prídete do posilňovne a cvičiť budete 15 minút a 60 min. budete rozobeť sobotňajší futbal v Hornej Maríkovej. Takže "Shut up and Squat."

Posledný článok tejto skladačky je regenerácia. Tento fakt býva najviac podceňovaný a pritom je základným pilierom cvičenia. Regeneráciou v tomto slova zmysle je spánok. Áno správne, spánok. Pretože rast svalov prebieha iba v spánku je dôležité aby bol spánok kvalitný a dostatočne dlhý. Ideálne je min. 8 hodín.